Image
fot. arch. red. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • „Bitwa o remizy”. Na co gmina Brodnica przeznaczy pieniądze?

„Bitwa o remizy”. Na co gmina Brodnica przeznaczy pieniądze?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. Jedną z tych gmin jest gmina Brodnica. Spytaliśmy wójta Marka Pakowskiego, jak rozdysponowane zostaną środki z konkursu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W trakcie przedsięwzięcia w każdym powiecie, z wyjątkiem miast posiadających prawa powiatu, w obszarze gminy o liczbie mieszkańców do 20 tysięcy, które osiągnęły najwyższą frekwencję podczas wyborów do Sejmu i Senatu RP, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) zostaną objęte wsparciem finansowym w wysokości do 1 miliona złotych. Środki te przeznaczone są na projekty związane z termomodernizacją, remontem lub wyposażeniem remiz strażackich.

„Bitwa o remizy” – kto w powiecie śremskim otrzyma pieniądze?

Na terenie gminy Brodnica działa sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dwie z nich należą do KSRG, ale wszystkie zostaną potraktowane tak samo i każda z nich otrzyma identyczną, równą pulę tortu „Bitwy o remizy”.W gminie Brodnica zdecydowano na podział środków po równe 500 tysięcy złotych do dyspozycji.

– Pół miliona złotych przeznaczymy na zakup i instalację fotowoltaiki dla jednostek OSP z terenu gminy Brodnica. Każda jednostka OSP otrzyma równą kwotę wynoszącą po 83 tys. 333 zł.

– wyjaśnia Marek Pakowski.

Tym zadaniem zajmie się gmina Brodnica. Samorząd zorganizuje przetarg na to zadanie.

Drugie pół miliona złotych przeznaczone zostanie na sfinansowanie zakupu sprzętu dla poszczególnych jednostek OSP w gminie.

– Tutaj jednostki OSP również otrzymają po 83 tys. 333 zł na każdą i same będą decydowały, co jest im potrzebne i w co warto się doposażyć.

– przekazuje wójt gminy.

Niestety wymogi „Bitwy o remizy” zabraniają sfinansowania z tych środków samochodu bojowego, więc na taki rząd zakupów szans nie ma. Niemniej dla każdej jednostki z gminy Brodnica zastrzyk gotówki w postaci ponad 80 tys. zł jest sporym przypływem gotówki, który doskonale zostanie wydatkowany.

Z ościennych powiatów na okrągły milion złotych mogą także liczyć gminy: Pępowo (pow. gostyński), Jaraczewo (pow. jarociński), Czempiń (pow. kościański), Suchy Las (pow. poznański) oraz Zaniemyśl (pow. średzki).

Zostaw komentarz