||

„Ekonom” świętował niepodległość

Zse Niepodleglosc 7
fot. M. Czubak

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości przeciągnęło się do poniedziałku włącznie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

13 listopada uczniowie „Ekonoma” wzięli udział w słowno-muzycznym przedsięwzięciu niepodległościowym, w którym wystąpili uczniowie śremskiej szkoły. Podopieczni grona pedagogicznego ZSE podjęli się trudnego tematu – refleksji nt. patriotyzmu rozumianego współcześnie. Uczniowie i zarazem aktorzy próbowali przedstawić swoim kolegom ze szkoły dzisiejsze rozumienie Ojczyzny, patriotyzmu i wolności.

Śremianie o niepodległości i jej świętowaniu

W swojej mowie otwierającej poniedziałkowe obchody, Piotr Karliński, dyrektor ZSE, mówił właśnie o tym, że jego uczniowie, młodzież szkolna która uczęszcza do „Ekonoma” urodziła się już w całkowicie wolnej Polsce.Tegoroczne niepodległościowe spotkanie w „Ekonomie” było inne od poprzednich. Bardziej skromne, kameralne, przez co też jednocześnie bardziej podniosłe i dostojne. Zorganizowane na mniejszą skalę, ale chyba bardziej dobitnie pokazujące młodzieży, czym ta niepodległość jest i raz dana, nie jest dana na zawsze.

Przed szkolnymi koleżankami i kolegami wystąpili: Oliwia Sidorak, Emilia Radziejewska, Anna Łuczka, Julia Zaremba, Grzegorz Słomiński. O oprawę techniczną zadbał Piotr Płatun. Za przygotowaniem aktorów stały nauczycielki: Anita Błąkała i Katarzyna Grzegorczyk.

Zostaw komentarz