Opowieści z Narnii – dlaczego warto przeczytać tę serię?

Adobestock 132757510 Wp

Opowieści z Narnii to seria siedmiu książek Clive’a Staplese Lewisa, która bardzo szybko zyskała popularność na całym świecie. Opowieści fantasy nie tylko pobudzają wyobraźnię, lecz także pozwalają na chwilę oderwać się od trosk dnia codziennego. Kto może sięgnąć po Opowieści z Narnii? Czym zaskakuje nas autor?

Magiczna historia


VW_Berdychowski_400_150(1)

Warto zauważyć, że Opowieści z Narnii to klasyka literatury młodzieżowej, po którą sięgnąć mogą praktycznie osoby w każdym wieku. Mamy tutaj niezwykle klimatyczne i nieoczywiste przesłania, które z pewnością zachęcają do kreatywności. Opowieści z Narnii to cykl kilku powieści, z których pierwsza nosi tytuł “Lew, Czarownica i stara szafa”, która została wydana w 1950 roku. Akcja dzieje się w Narnii, czyli krainie pełnej magii i mówiących zwierząt, dzięki czemu czytelnik przenosi się w całkiem nowy świat. 

Powieść fantastyczna jest pełna magii, tak uwielbianej przez dorosłych i dzieci. Kolejne księgi stawiają na motywy magicznych kreatorów, czyli istoty zdolne do stworzenia całego świata. Poza tym w krainie znajdują się mówiące bestie, korzystające na różne sposoby z czarów. 

Wyjątkowe opowieści

Nie od dziś wiadomo, że Opowieści z Narnii na stałe wpisały się w historię dziecięcej literatury. Wskazują na losy rodzeństwa, które rozpoczyna swoją przygodę z krainą o nazwie Narnia. Dostają się do niej przez tajemniczą szafę, spotykają różnorodne stworzenia i przeżywają mnóstwo przygód. 

Dlaczego warto przeczytać serię książek Opowieści z Narnii? Przede wszystkim dlatego, że historia magicznej krainy wzbudza ciekawość w czytelniku i rozwija wyobraźnię. Młodzi czytelnicy z pewnością zainteresują się walką dobra ze złem i odniesieniami do chrześcijaństwa. Od epickich przygód rodzeństwa bardzo trudno jest się oderwać! Powieść łączy w sobie kilka gatunków literackich, takich jak beletrystyka, fantastyka i baśnie, dlatego już od lat wzbudza uznanie na rynku czytelniczym. 

Cykl książek fantasy

Faktem jest, że Opowieści z Narnii są z pewnością jedną z najbardziej kultowych serii książek fantasy. Zachwycają wszystkich fanów opowieści fantastycznych, dając wiele emocji podczas czytania. Autor zaprasza nas do magicznego świata, w którym głównymi bohaterami są Piotr, Łucja, Edmund i Zuzanna. Z pozoru zwyczajna szafa przenosi ich w niezwykłą krainę Narnii, gdzie przeżywają wyjątkowe sytuacje. 

Ogromnym atutem serii jest wierność narracji oryginalnej książki Lewisa. To oznacza, ze powieść jest oddawana bezpośrednio w ręce czytelników, którzy mogą zagłębić się w przedstawioną fabułę. Książki te bez wątpienia zachwycają prostotą i podziałem na walkę ze złem. 

Opowieści z Narnii to cykl książek dla dzieci i dorosłych, który warto poznać już teraz. Historia nie tylko pobudza wyobraźnię, lecz także pozwala przenieść się w magiczną krainę, gdzie razem z bohaterami przeżywamy wiele przygód. 

Jeden komentarz

Zostaw komentarz