Image
W tym roku na Promenadzie królowały marynistyczne klimaty/fot. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • Pirackie przygody nad Wartą! Tak się bawiliśmy na tegorocznej Promenadzie jak za dawnych lat

Pirackie przygody nad Wartą! Tak się bawiliśmy na tegorocznej Promenadzie jak za dawnych lat

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nad śremską Promenadę zawitały syrenki, piraci, marynarze i morskie stwory! Na tegorocznej „Promenadzie jak za dawnych lat”, królowały marynistyczne klimaty. Impreza odbyła się w piękne, słoneczne niedzielne popołudnie (24 września).


Berdychowski Kwiecien2 2024

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, przy wsparciu partnerów – gminy Śrem, Muzeum Śremskiego i Śremskiego Ośrodka Kultury, zaprosiła mieszkańców na „Promenadę jak za dawnych lat”.

Promenada-jak-za-dawnych-lat-152
fot. D. Górna

W tym roku królowały marynistyczne klimaty. Wydarzenie tradycyjnie zainaugurował barwny korowód, który przeszedł od mostu Daniela Kęszyckiego w kierunku amfiteatru. Rytm nadała Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego. W przemarszu udział wzięło wielu mieszkańców. Zarówno dorośli, jak i dzieci swym strojem idealnie wkomponowali się w klimat wydarzenia. Ogromną popularnością cieszył się strój pirata i marynarza, ale wśród tłumu można było dostrzec także syrenki, kraba i złotą rybkę. Ozdobiono również Promenadę. Pojawiły się marynarskie sznury i deski do surfingu.Promenada-jak-za-dawnych-lat-194
fot. D. Górna

Mam nadzieję, że państwo będziecie się nie tylko dobrze bawić, ale również wyniesiecie stąd pewne smaki artystyczne

– życzył uczestnikom burmistrz Śremu, Adam Lewandowski

Całą imprezę poprowadziły: Karolina Nowacka i Marta Jankowska. Anna Laska-Szmyt wraz z Mariuszem Kondzielą życzyli wszystkim wspaniałej zabawy i serdecznie zaprosili uczestników wydarzenia do muzeum na wystawę prac Grzegorza Ratajczyka. Dla gości grała orkiestra dęta, a o godzinie 15.30 odbyło się spotkanie z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim.

Promenada-jak-za-dawnych-lat-139
fot. D. Górna

Jak co roku, na Promenadzie znalazło się wiele atrakcji. Dla dzieci była to wyspa piratów, gdzie odbywały się różne zabawy i animacje oraz przystań kreatywności, gdzie trwały warsztaty plastyczne. Nie zabrakło również malowania twarzy, do którego chętnie podchodzili najmłodsi.

Promenada-jak-za-dawnych-lat-143
fot. D. Górna

Było też smacznie. Regionalne przysmaki przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich, m.in. z Wyrzeki, Dalewa, Pyszącej i Niesłabina. Pojawili się również ratownicy z Miejsko-Powiatowego WOPR w Śremie, którzy szkolili w zakresie pierwszej pomocy. Były także stoiska z rękodziełem, stoisko wydawnictw biblioteki oraz kącik Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. O 17.30 gości zabawiał zespół Gumowe Szekle.

Promenada-jak-za-dawnych-lat-131

Uczestnicy imprezy byli również zachęcani do oddania swojego głosu w Budżecie Obywatelskim. To był ostatni dzwonek na zagłosowanie.

Zostaw komentarz