Image
Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kilińskiego na wysokości centrum handlowego/fot.red.

Potrącenie rowerzystki na ul. Kilińskiego w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę, 30 sierpnia w godzinach przedpołudniowych doszło do potrącenia rowerzystki. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kilińskiego na wysokości centrum handlowego (Media Expert). Poszkodowana trafiła do szpitala.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem fiesta, mieszkanka powiatu średzkiego, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła rowerzystkę, mieszkankę Śremu, jadącą drogą dla rowerów

– informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Poszkodowana rowerzystka trafiła do szpitala. – Czekamy za informacją o obrażeniach – dodaje E. Kasińska.

Kolizja czy wypadek?

Bowiem od badania i decyzji lekarzy będzie zależało to czy zdarzenie drogowe zostanie uznane za wypadek czy kolizję. Przypomnijmy, że o kolizji mówimy wówczas, gdy osoby w niej uczestniczące nie ponoszą śmierci ani nie doznają poważnych urazów, a szkodzie ulega jedynie mienie (np. samochód, ogrodzenie, słup itp.)

Natomiast wypadek drogowy to zdarzenie w ruchu drogowym, gdzie co najmniej jeden uczestnik (kierowca, pasażer, pieszy) bierze udział w zdarzeniu, w wyniku którego zostaje ranny lub doszło do jego śmierci.

1 Comments Text

Zostaw komentarz