||

Dzień Dziecka w Ostrowiecznie z Rupertem i Rico

dzien-dziecka-w-Ostrowiecznie-9
fot. M. Przybyła/W rolę konferansjerów wcieliła się para sympatycznych klaunów – Rupert i Rico

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – słowa Janusza Korczaka doskonale oddają charakter sołeckiego Dnia Dziecka w Ostrowiecznie. Impreza odbyła się w ostatnią sobotę czerwca (24.06.) na boisku sportowym w Ostrowiecznie, a jej organizatorem była miejscowa rada sołecka z sołtys Bogumiłą Drożdżyńską na czele.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Radosny śmiech i dobra zabawa – tak w skrócie można określić sołecki Dzień Dziecka w Ostrowiecznie. Pogoda dopisała, dobre humory również. W rolę konferansjerów wcieliła się para sympatycznych klaunów – Rupert i Rico.

Zanim zabawa rozpoczęła się na dobre, swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowały przedszkolaki z Ostrowieczna. Występy małych mieszkańców sołectwa nagrodzone zostały zasłużonymi brawami oraz upominkami.W programie nie zabrakło także muzyczno-tanecznych animacji. Zadbali o to klauni – Rupert i Rico. Dzieci z uśmiechem na twarzach włączały się we wspólną zabawę. Najmłodsi doskonale poradzili sobie również w bajkowym konkursem, bezbłędnie określając omawiane przez klaunów postaci. Wiele śmiechu wzbudziły konkurencje sprawnościowe – skoki w workach dla dzieci oraz pompki i „owocowa pamięciówka” dla dorosłych.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także przejażdżka kolejką, w której wagoniki były wykonane z beczek. Przejażdżkę zapewnił Sebastian Socha z Czmonia. Równie atrakcyjna okazała się zabawa na dmuchańcach.

fot. M. Przybyła/Sporym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka kolejką

Zaproszenie przyjęli również druhowie z OSP Małachowo, którzy umożliwili chętnym sprawdzanie swoich umiejętności w celowaniu wodą z węża do celu z wykorzystaniem ręcznej sikawki. Strażacy służyli również radą w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, wykorzystując w tym celu fantoma.

„Wolni Jeźdźcy” z Piasków zapewnili bezpieczną przejażdżkę motocyklem. Podczas imprezy można było również podziwiać samochody z okresu PRL. Prezentację dawnych pojazdów przygotował Zbigniew Fechner. Nie zabrakło również stoiska z zabawkami, budki z lodami oraz domowego ciasta.

Wspólnie spędzony czas minął szybko, wesoło i kreatywnie, stanowiąc piękne wprowadzenie do letniej laby. Najmłodsi z niecierpliwością czekają na kolejny Dzień Dziecka, który z pewnością zostanie zorganizowany w przyszłym roku.

Impreza została sfinansowana dzięki wsparciu sponsorów oraz Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku.

Zostaw komentarz