||

Czempiń. Zastrzyk gotówki na proekologiczne działania

Stos banknotów o nominałach 100 i 200 złotych
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Związek Międzygminny „Centrum  Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” oraz gmina Czempiń otrzymały dofinansowanie w ramach „„Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.


Berdychowski Wv

Środki finansowe, jakie trafiły do samorządu gminy Czempiń oraz „CZO-SELEKT” pochodzą z programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego, które otrzymały dofinansowanie na utworzenie i/lub doposażenie ekopracowni w ramach „Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej”

Szkoła Podstawowa im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie jako jedyna w powiecie kościańskim – otrzymała dofinansowanie na ekopracownię. Nowoczesna sala przyrodnicza powstanie w ramach “Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Gmina Czempiń wraz ze Szkołą Podstawową w Głuchowie pozyskała dofinasowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przedsięwzięcie z zakresu edukacji ekologicznej pn. Wykonanie ekopracowni edukacyjnej o tematyce „Rok w przyrodzie” w Szkole Podstawowej im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie.

Jestem przekonany, że dla wielu uczniów zajęcia w ekopracowniach mogą okazać się startem do przyszłej kariery w zawodach związanych z naukami przyrodniczymi czy ochroną środowiska. To bardzo ważne, by młodzi ludzie mieli świadomość współodpowiedzialności za środowisko i w mądry sposób korzystali z jego zasobów.

– Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Realizacja projektu w szkole w Głuchowie będzie polegała na wykonaniu prac remontowych oraz zakupie wyposażenia do ekopracowani m. in. stołów, krzeseł, szaf na pomoce dydaktyczne, monitora interaktywnego z wbudowanym komputerem, ogrodu wertykalnego, blatu do mikroskopowania, taboretów laboratoryjnych, siedzisk/puf, stolików do pracy indywidualnej oraz koszy do segregacji odpadów.

  Burmistrz Śremu ogłosił konkursy na dyrektorów szkół w gminie

Dodatkowo projekt przewiduje przeprowadzenie działań edukacjach, w tym: zajęć dydaktycznych z zakresu biologii, przyrody, geografii oraz zorganizowanie festynu rodzinnego, a także przeprowadzenie konkursu wiedzy oraz plastycznego.

Całkowita wartość przedsięwzięcia w Guchowie wynosi 55 554,00 zł, przy dofinansowaniu na poziomie 49 998,60 zł, a planowany termin jego zakończenia to wrzesień 2023 r.

Związek Międzygminny „Centrum  Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z kolei pozyskał ponad 53 tys. złotych dofinansowania na zadanie pod hasłem „Segreguj z SELEKTEM – edukacyjne przewodniki, kalendarze i plakaty podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców ZM CZO-SELEKT z siedzibą w Czempiniu w zakresie prawidłowej segregacji odpadów”.

Zostaw komentarz