|

Po pijaku, po całej szerokości

Po pijaku, po całej szerokości
fot. KPP w Śremie

Dzięki czujności innych kierujących udało się w ostatnim czasie wyeliminować dwóch kierowców na podwójnym gazie. Jechali całą szerokość jezdni. Obaj stracili prawko i za swoją nieodpowiedzialność będą tłumaczyć się przed sądem.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W miniony poniedziałek, 15 maja, dyżurny śremskiej policji odebrał dwa zgłoszenia, z których wynikało, że samochodami osobowymi, porsche i opel, które wjechały do Śremu od strony Zbrudzewa, mogą kierować osoby nietrzeźwe.

Rano przed godziną 09.00, policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego na Placu 20 Października zatrzymali do kontroli drogowej porsche, którym kierował mieszkaniec powiatu śremskiego. – Okazało się, że faktycznie nieodpowiedzialny kierowca miał aż dwa promile alkoholu w organizmie – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.Następnie przed godz. 15.00, policjanci drogówki na ulicy Piłsudskiego zatrzymali do kontroli drogowej opla, którym kierował mieszkaniec powiatu śremskiego. – I w tym przypadku okazało się, że kierujący jest „na podwójnym gazie”. Tan mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i był agresywny – informuje rzecznik.

W obu przypadkach nierozsądnym kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania, ich pojazdy odholowano, a sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Na szczęście pijani kierowcy nie spowodowali żadnego zdarzenia drogowego, ale policjanci, po raz kolejny, przypominają o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy to upośledzone są jego zmysły i może dojść do tragedii. Dlatego mundurowi proszą o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Dziękujemy za czujność osobom, które zaniepokojone były tym, że kierowcy jadą całą szerokością jezdni i może dojść do nieszczęścia

podkreśla E. Kasińska

Zostaw komentarz