|

Możesz kręcić kilometry dla Śremu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry dla Śremu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski! – zachęca burmistrz.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Gmina Śrem dołączyła do rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Konkurs dla aktywnych, który ma w tym roku swoją piątą edycję, rusza 1 czerwca, ale sprawdzić się można wcześniej, bo właśnie ruszył trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla Śremu i sprawdzić swoją formę przed czerwcową rywalizacją.

1 czerwca rozpocznie się oficjalna rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Jak zapewniają organizatorzy, w rywalizacji może wziąć udział każdy. Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybiera się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonuje większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy.

Aby zachować równowagę pomiędzy większymi i mniejszymi miejscowościami, liczba przejechanych kilometrów będzie dzielona na liczbę mieszkańców i przeliczana na punkty.

Jak dołączyć do treningu?


Berdychowski Wv

  • W telefonie wybierz sklep z aplikacjami.
  • Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta.
  • Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski dla Gmin.
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz miasto Śrem, dla którego będziesz kręcić kilometry.
  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!
  • Przed każdą rowerową podróżą włączysz aplikację, która zmierzy pokonany przez Ciebie dystans.

Dzięki udziałowi w akcji, chcemy zwiększyć aktywność fizyczną mieszkańców. Chcemy zachęcić, do tego, by częściej pozostawić samochód na parkingu, zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia. Pokazać, że rower jako środek transportu jest bezpieczny. Zachęcić do korzystania zarówno z własnego sprzętu, jak i rowerów miejskich. A przecież nic nie mobilizuje do działania bardziej niż zdrowa, sportowa rywalizacja – podkreśla burmistrz

Co ważne, udział w zabawie jest bezpłatny. – Dodatkowo dla najbardziej aktywnych mieszkańców Śremu, którzy uzyskają największą liczbę kilometrów, przewidziane są indywidualne upominki – zapewniają organizatorzy.

  Adam Lewandowski opublikował swoje oświadczenie w sprawie nowych kontrowersyjnych ulotek

Więcej informacji na stronie – aktywne.miasta.pl

fot. materiał organizatora