Image

Retrorowerowej imprezy nie będzie. Zabrakło finansów!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja w Śremie miał się odbyć się Retro Festival Śrem 2023. Towarzyszyć miał mu Rowerowy Rajd Retro. Zaplanowane były dwie trasy: pierwsza z nich poprowadzić miała do XI-wiecznego Opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Druga natomiast poprowadzić miała śladami gen. D. Chłapowskiego, aż do jego majątku w Turwi. Wydarzenie jednak zostało odwołane. Powodem jego odwołania są finanse. Organizatorowi nie udało się zabezpieczyć wystarczającej ilości gotówki. Obwinia o to… starostę śremskiego Zenona Jahnsa.

Starostwo Powiatowe w Śremie odmówiło nam wsparcia finansowego naszych imprez. Bardzo nas to zaskoczyło, bo Powiat Śremski posiada środki, aby dofinansować takie wydarzenia jak nasze. Brak dofinansowania ze strony Starostwa Powiatowego w Śremie komplikuje nam możliwość pozyskania dotacji na poziomie ogólnopolskim. Nie składamy jednak broni – prowadzimy rozmowy z nowymi, lokalnymi partnerami, aby pozyskać ich wsparcie dla imprez, zanim zaczniemy się ubiegać o dofinansowanie na poziomie ogólnopolskim” – czytamy w komunikacie prasowym dotyczącym odwołania wydarzenia.

Warto nadmienić, że powiat podobnie jak inne jednostki samorządu terytorialnego ma możliwość dofinansowania takich przedsięwzięć, ale wcale nie musi. Z naszych informacji wynika, że władze powiatu wolą promować lokalne przedsięwzięcia, które organizowane są przez organizacje oraz stowarzyszenia działające na terenie powiatu i z powiatu się wywodzące.

Gmina Śrem wsparła inicjatywę kwotą 10 tys. zł.

Organizator jednak nie składa broni i będzie starał się pozyskać środki na wydarzenie oraz zorganizować je w innym terminie. Podaje tutaj daty od 15 do 17 września. – Nie składamy jednak broni – prowadzimy rozmowy z nowymi, lokalnymi partnerami, aby pozyskać ich wsparcie dla imprez, zanim zaczniemy się ubiegać o dofinansowanie na poziomie ogólnopolskim – mówi Iwona Cerba.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]