||

Śremianin na czele kościańskiej policji

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od 27 lutego policjanci z Kościana mają nowego szefa. Został nim „nasz człowiek”, bowiem Robert Przyjemski jest śremianinem i chociaż w policji służy od dobrych kilkudziesięciu lat, to ze Śremem w mundurze nie miał za wiele wspólnego. Przed objęciem kościańskiej policji pracował głównie w Poznaniu: KP Nowe Miasto i KP Poznań-Jeżyce oraz w Luboniu.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podinspektor Przyjemski zastąpił w fotelu komendanta insp. Andrzeja Zakrzewskiego, który po 32 latach odwiesza mundur policji do szafy. Wraz z komendantem na emeryturę odszedł również podinsp. Waldemar Okupniczak, dotychczasowy zastępca Zakrzewskiego.

Odejście tak doświadczonych policjantów z jednostki i to niemal w tym samym czasie rodzi wiele pytań, na które nie ma odpowiedzi.

Teraz przed śremianinem spory wyzwanie w postaci m.in. uzupełnienia wakatów w kościańskiej policji, w tym również wyznaczenie swojego zastępcy.

Nas, z perspektywy mieszkańca Śremu, cieszy fakt, że w otoczeniu na znaczących stanowiskach mamy dwóch komendantów. Oprócz Przyjemskiego w Kościanie „swojego” mamy również w Środzie Wielkopolskiej. Tam od lat jednostką kieruje Paweł Wawrzyniak.