Image

Będą kontrolować przydomowe kompostowniki

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zdaniem urzędników kompostowanie to najlepszy sposób na pozyskanie własnego materiału do użyźniania gleby, a przy tym zagospodarowania odpadów, które powstają w domach. Każda osoba w gminie Śrem, która zadeklarowała stworzenie przydomowego kompostownika może liczyć na zwolnienie z opłaty w wysokości 3 zł od mieszkańca miesięcznie. Musi się jednak również liczyć z kontrolą nieruchomości.

Planowane przez urząd kontrole dotyczyć będą wyłącznie tych osób, które zadeklarowały posiadanie kompostownika i korzystają z wyżej wspomnianej ulgi. Kontrole przeprowadzać będą upoważnieni pracownicy urzędu miejskiego w Śremie.

Właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić dokonanie oględzin. W trakcie kontroli, pracownicy będą wykonywać dokumentację fotograficzną kompostowników oraz znajdujących się w nich bioodpadów – informuje śremski ratusz


Berdychowski Kwiecien2 2024

Właściciel nieruchomości (który korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania bioodpadów), lecz nie posiada kompostownika przydomowego lub nie kompostuje bioodpadów, a także uniemożliwia przeprowadzenie kontroli, straci prawo do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]