||

Mikołaj Popławski wystrzelał puchar

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremska strzelnica gościła w tym dniu wielu strzelców z różnych zakątków wielkopolski, którzy przybyli tu w celu wywalczenia medalu upamiętniającego słynnego śremianina dr Seweryna Matuszewskiego.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jak co roku medal ten fundowany jest przez burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, który zaszczycił uczestników swoją obecnością i osobiście dokonał wręczenia tego cennego trofeum.

W tym roku sztuka ta udała się bratu Mikołajowi Popławskiemu, który przyjmował zdobycz z nieskrywaną radością i dumą. Dodatkową, nie mniej cenną pamiątką zwycięstwa będzie również ręcznie malowana tarcza.

Nie mniejszą atencją cieszyły się pozostałe, rozgrywane w tym dniu, konkurencje. W strzelaniu do tarczy z legendarnego karabinu SKS 7,62 mm najlepszy okazał się Stanisław Graczyk.

W strzelaniu punktowym z pistoletu zwyciężył Mirosław Dolata, a z karabinu Krzysztof Chraplewski.

Malowaną tarczę z karabinu wystrzelał Piotr Mastalerz. Wśród kobiet najlepszą była Beata Łabutka. Natomiast jedyny uczestnik strzelania dla dzieci Kuba Łabutka mimo braku konkurentów popisał się świetnym wynikiem, co zaowocowało nagrodą.

Kur natomiast padł łupem Rafała Grajewskiego.

Mocno obsadzone było również strzelanie do tarczy charytatywnej na rzecz fundacji Jerzego Jurgi, w którym najlepszym wynikiem popisał się Krzysztof Chraplewski. Cały dochód z tej konkurencji wesprze fundację kultywującą pamięć Jerzego Jurgi, również wybitnego śremianina.

  Projekt SUPERNOVA: dwóch przyjaciół i pasja do muzyki

Turniej był więc okazją do wspominania nie tylko Seweryna Matuszewskiego, ale również Jerzego Jurgi.