|||

Pijany jechał przez dwa powiaty

W niedzielę późnym popołudniem śremska policja została powiadomiona o kierującym, który porusza się samochodem osobowym marki peugeot i może znajdować się pod wpływem alkoholu. Samochód poruszał się w kierunku Manieczek.

Śremscy mundurowi, którzy pojechali sprawdzić i odnaleźć prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego nie napotkali takiego pojazdu. O sprawie powiadomiono sąsiednią jednostkę policji, a więc KPP Kościan.Dyżurny kościańskiej policji do sprawy zaangażował dzielnicowych z Czempinia, który zatrzymali wspomniany wcześniej pojazd. Podejrzenia zgłaszającego okazały się trafne – kierowca auta był kompletnie pijany.

25-letni ob. Ukrainy, mieszkaniec gm. Wolsztyn kierował pojazdem marki peugeot będąc w stanie nietrzeźwości tj. 2,16 promila alkoholu w organizmie – mówi asp. Jarosław Lemański z KPP Kościan.

Kierowca został zatrzymany, a jego samochód odholowany. Sam pijany po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty oraz zostanie postawiony przez sąd w trybie przyspieszonym.

Po pijaku wbił się autem w poprzedzający go pojazd


VW_Berdychowski_400_150(1)

Również pijany był kierujący samochodem osobowym, który w nocy w sobotę, kilkanaście minut przed godziną 2, wbił się swoim samochodem w tył naczepy pojazdu ciężarowego. Kierowca osobówki z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jak się okazało – był pijany. Badania alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,16 promila alkoholu.

Do zdarzenia drogowego doszło w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście.