|

Tłusty Czwartek w Klubie Senior+

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pączki własnej roboty przywiozły ze sobą członkinie KGW Wyrzeka, które przyjęły zaproszenie Klubu Senior+ i w czwartek, 16 lutego spotkały się z seniorami gminy Śrem. Przypomnijmy, że panie z KGW Wyrzeka kilka tygodni temu zostały uhonorowane „Najlepszą Śremską Żyrafą”. Mieszkańcy gminy Śrem docenili ich pomysły kulturalne i kulinarne, a także zaangażowanie w kultywowanie lokalnych tradycji.

Maria Świdurska przy tej okazji przypomniała, że Ośrodek Pomocy Społecznej również jest laureatem „Śremskiej Żyrafy”. – To wyróżnienie otrzymaliśmy za program „Aktywność się opłaca”, który realizowaliśmy w okresie od stycznia do grudnia 2009 r. 

Okazuje się, że niektóre członkinie KGW Wyrzeka również uczestniczą w zajęciach Klubu Senior+. Zresztą idea czwartkowego spotkania była taka, by wspólnie poznać się, porozmawiać i przy okazji wymienić życiowe doświadczenia.

Pojawiło się kilka ciekawych pomysłów, a wśród nich ten dotyczący powołania senioralnej grupy teatralnej. – To da się zrobić! – zapewniała kierownik OPS. Seniorzy proponują także założenie domu dziennego pobytu. – Brakuje nam stałej przestrzeni do spotkań przy robótkach ręcznych, gotowaniu czy zajęciach tanecznych – zauważyła pani Elżbieta.