|

Oddasz zużyte baterie – dostaniesz hiacynta

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ksiąski magistrat zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Baterii. Z tej okazji przygotował proekologiczną akcję. – Wszystkie osoby, które od poniedziałku, 20 lutego do piątku, 24 lutego wrzucą co najmniej 10 zużytych baterii do specjalnie oznaczonego pojemnika znajdującego się w urzędzie miejskim w Książu Wlkp. otrzymają w zamian zieloną niespodziankę – zwiastującego wiosnę hiacynta – zapewnia burmistrz.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Pojemnik na zużyte baterie będzie znajdował się w holu urzędu. Natomiast kwiatek będzie można odebrać piętro wyżej – w pokoju numer 13. Ilość zielonych upominków jest ograniczona.

– Ta tygodniowa eko-inicjatywa ma na celu zachęcenie mieszkańców do tego, by przez cały rok pamiętali o ekologii i przekazywali baterie do wyznaczonych punktów. A te z kolei zajmą się ich bezpieczną utylizacją. Pamiętajmy, że są to odpady niebezpieczne, a oddając je do specjalnych pojemników, znajdujących się w różnych gminnych instytucjach i w ksiąskich marketach, chronimy nasze środowisko i dbamy o zdrowe otoczenie – podkreśla T. Marciniak.