|

Ferie z CK Książ Wlkp.

W poniedziałek, 30 stycznia kilkadziesiąt dzieci z gminy Książ Wlkp. wzięło udział w wycieczce do Śremu. A tam czekały na nich trampoliny w Jump Space, warsztaty z robienia pizzy w Pizzerii Tropicana oraz dyskoteka w Eska Club Dance.

Fot. CK Książ

Inna grupa dzieci z kolei wzięła udział w warsztatach plastycznych. Uczestnicy założyli osobiste teczki do prac plastycznych oraz ozdobili własnoręcznie eko-torby. Z kolei we wtorek w ksiąskiej bibliotece odbyły się warsztaty z robotyki. Uczestnicy zrobili okulary VR oraz zbudowali robota na dwóch kołach i zaprogramowali go.

Fot. CK Książ

Podczas zimowych warsztatów w CK dzieci miały również okazję wykonać autorskie przypinki z logo ulubionego klubu sportowego lub bohaterem z bajki. Oprócz tego stworzyły grafikę za pomocą taśmy samoprzylepnej (tzw. tape art). Ponadto uczestnicy warsztatów wzięli udział w kalamburach i zabawach ruchowych.

Fot. CK Książ

Dzieci uczestniczące w zimowych warsztatach z CK przygotowywały także podstawki pod kubki oraz tworzyły obrazki z różnych fragmentów gazet. Z kolei jednym z motywów piątkowych warsztatów byli superbohaterowie. Każde dziecko wykonało własną postać. Ponadto uczestnicy zajęć zrobili świeczniki z masy solnej, a w wolnej chwili bawili się slime, czyli specjalną masą plastyczną, którą najmłodsi czule nazywają „glutkiem”. Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych, tańców oraz oglądania filmów i zajadania się przy tym popcornem.