||

Zima w Muzeum – relacja z półkolonii

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tutaj nikt nie może narzekać na nudę. Ferie w Muzeum Śremskim to zawsze bardzo kreatywny czas. W poniedziałek, 30 stycznia wystartowały półkolonie. Tegorocznym tematem przewodnim były zwierzęta. Dzieci odwiedził behawiorysta Grzegorz Kałużny ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju, który opowiedział o pracy w schronisku. Pokazał również jak dbać o ukochanych czworonożnych przyjaciół i jak reagować, gdy dzieje im się krzywda. Tego samego dnia dzieci wybrały się do kina na film „Kot w butach”.

Fot. Muzeum Śremskie

Wtorkowe zajęcia kontynuowały tematykę wokół świata zwierzęcego. Dzieci namalowały ulubione zwierzęta na podobraziach. – Natomiast w środę wybraliśmy do Śremskiego Sportu na bowling. Tego dnia wykonaliśmy również zakładki do książek w kształcie kota – wspomina Katarzyna Tomczak.Fot. Muzeum Śremskie

Po zakładkach przyszedł czas na ramki do zdjęć. Te powstały metodą scrapbookingu. Co to takiego? To sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.

Na koniec półkolonii był czas na szaleństwo. Dzieci wraz z opiekunkami wybrały się do Jump Space. – W tym roku motywem przewodnim zajęć były zwierzęta: rozmawialiśmy o zwierzętach, oglądaliśmy zwierzęta, malowaliśmy zwierzęta. Ponadto każdy dzień dodatkowo wypełniały najróżniejsze gry i zabawy. Dzieci z pewnością nie miały czasu na nudę – zapewnia K. Tomczak.