||

Czy warto rodzić w Śremie? Kobiety oceniły szpital

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W rankingu podsumowującym rok 2022 znalazło się 10 najlepszych szpitali położniczych w Polsce w opinii kobiet rodzących oraz po trzy najlepsze porodówki w województwach. W Żadnym z nich nie znalazł się śremski szpital, choć o miejsce na „pudle” w tym drugim było naprawdę blisko.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie w województwie – zdaniem kobiet rodzących i oceniających placówkę – znalazł się na 5. miejscu tracąc do miejsca „na pudle” raptem 4 punkty.

Zdaniem kobiet, świeżo upieczonych mam najlepszą tego typu placówką w Wielkopolsce jest Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, a za nią znajdują się Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance oraz Szpital Miejski im. Franciszka Raszei.

Śremski szpital oceniony został na poziomie 68/100 w 89 ankietach pacjentek. Przed naszą lecznicą znajduje się szpital w Środzie Wlkp. z notą 72/100 na podstawie 108 ankiet.

Szpital w Śremie kiepskie notowania otrzymał za pomoc w opiece nad dzieckiem czy realizację planu porodu, ale z drugiej strony kobiety dobrze oceniają go w zakresie oceny personelu oddziału ginekologiczno-położniczego, wsparcie w karmieniu piersią czy realizację kontaktu z dzieckiem po narodzinach.

Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali w których kobieta może „urodzić po ludzku”, w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w naszej bazie szpitali na stronie www.gdzierodzic.info kobiety mogą wybrać porodówkę, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej” – tłumaczy fundacja.