||

Wielka inwestycja za wielkie pieniądze. DEFOR wydał 42 mln zł

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek 20 stycznia dokonano oficjalnego otwarcia centrum badawczo-rozwojowego oraz centrum logistycznego firmy DEFOR. W Otwarciu obiektu oprócz załogi, kierownictwa i właścicieli udział wzięli również przedstawiciele lokalnego samorządu.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kto się nie rozwija ten się uwstecznia – z takiego założenia przed ponad 30 laty wyszedł nieżyjący już Wojciech Fornalik, który założył firmę DEFOR. Dziś jego myśl kontynuują synowie: Krzysztof i Michał. To oni wprowadzili spółkę na nowy poziom, a w miniony piątek oficjalnie to uczczono.

Czołowy producent fasad wzbogacił się o centrum logistyczne oraz o centrum badawczo-rozwojowe. Szczególnie ten drugi obiekt jest godny zainteresowanie. To największy i najbardziej nowoczesny obiekt tego typu w Polsce, w którym badane są fasady aluminiowo-szklane. Wraz z otwarciem R&D Center firma nie musi już korzystać z laboratoriów firm trzecich i może we własnym zakresie przeprowadzać rutynowe badania oraz kontrole jakości.

Dalsza część materiału pod galerią zdjęć

Nowy magazyn w centrum logistycznym z kolei wyposażony jest w samojezdne regały, dzięki czemu nie tylko jest to obiekt unikatowy, ale również znacznie wpływa na poprawę ergonomii i zagospodarowania kompleksu.

Nowe obiekty powstały w 19 miesięcy. Całość inwestycji kosztowała 42 mln złotych. – Mogę z dumą powiedzieć, że są to wszystko środki własne. Nie korzystaliśmy z kredytów – mówi Krzysztof Fornalik. – Jako duże przedsiębiorstwo nie łapiemy się na żadne dofinansowanie unijne – dodał.

  Trzy medale Oli Nowak z Wodnika na Termach Maltańskich

W ramach rozbudowy zakładu pojawił się również parking. Nie taki zwykły, tylko na dachu. Obiekt tego typu jest pierwszym w Śremie. To również pokazuje, jak w interesujący sposób można zagospodarować przestrzeń i ją wykorzystać.

Na parking można dostać się za pomocą podgrzewanej rampy wjazdowej, zatem nawet w niekorzystnych warunkach nie ma kłopotu z tym, aby bezpiecznie wjechać i zjechać z parkingu.