|

Zamiast na siebie namawia do wpłat dla potrzebujących

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Głos Wielkopolski nominował w kategorii Biznes w plebiscycie Osobowość Roku 2022 przedsiębiorcę oraz radnego powiatowego w jednej osobie – Emila Majsnera. Radny ten ma już na swoim koncie ten tytuł, uzyskał go w 2020 roku. Tym razem jednak, choć jak sam mówi, dziękuje za nominacje, to jednak ma przesłanie dla wszystkich, którzy chcą oddać głos na jego osobę.

Nie zniechęcam Was do głosowania, ale jeśli planowaliście wysłać sms (3,69zł), lub tzw. klik na mnie, to uważam, że dużo więcej pożytku przyniesie ta kasa osobom potrzebującym, lub choćby zwierzakom w Gaju – zaznacza radny Majsner.Działanie Emila Majsnera nie jest odosobnionym przypadkiem tego plebiscytu. Przed laty z podobnym apelem do śremian zwrócił się Jakub Tylman czy Tomasz Żak. Jak tłumaczył wówczas ten drugi, zdecydowanie więcej pożytku te wydane właśnie na SMS pieniądze, przyniosą psiakom, które faktycznie potrzebują wsparcia.

Z podobnego założenia wyszła Joanna Rozmiarek ze Szlachetnej Paczki. Nominowana jest ona w kat. Działalność Społeczna i Charytatywna i nadal to dobro chce dawać.

Bardzo się cieszymy, my jako Ekipa Szlachetnej Paczki, że ktoś dostrzegł nasze działania. Powiat Śrem wspiera nas od kilku lat na różnych płaszczyznach. Firmy ale także osoby prywatne. Mogłabym powiedzieć, że SMS będzie kolejnym wsparciem. Ale będę wdzięczna, jeśli zamiast głosu na mnie przelejecie chociaż małą kwotę na syna wolontariuszki Szlachetnej Paczki Marty Galewskiej. To na pewno będą dobrze wydane złotówki” – napisała w mediach społecznościowych.

Jak widać celebryci, osoby znane i popularne, bytujące na pierwszych stronach gazet, czy zwyczajnie – osoby publiczne – coraz chętniej unikają takich przedsięwzięć i wolą się angażować w działania, które mogą przynieść komuś namacalną gratyfikację i pomoc.

Emil Majsner przez kapitułę konkursu został nominowany za wskrzeszenie tenisa w Śremie.