| |

Michał Mocek nowym trenerem Warty Śrem!

Od lipca 2020r. prowadził zespołu KSGB MANIECZKI, który aktualnie występuje w A Klasie.

Jak sam mówi chciał spróbować swoich sił w piłce seniorskiej jako samodzielny trener. Jednak wtedy nie spodziewał się co nastąpi na samym początku 2023 roku.

Ten tydzień to szereg rozmów, spotkań analiz.

Ostatecznie przyjąłem propozycje pracy z najważniejszą drużyną w Śremie. Jestem z tego bardzo dumny. Jestem Śremiakiem od urodzenia. Na mecze Warty chodziłem od dziecka, kiedy by weź na stadion na mecz trzeba było kupić bilet.

Dziś mamy piękny stadion, Warta ma wyjątkowego Prezesa i cieszę się, że będę miał przyjemność stać przy linii bocznej w roli trenera pierwszego zespołu.  Jest to spełnienie marzeń – dodaje nowy trener.

Michał Mocek ma również doświadczenie piłkarskie.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiałem u znakomitego trenera Św. Pamięci Pana Mariana Koniecznego.

Następnie trafiłem na rok do UKS, by wieku 14 lat trafić do Juniorów Warty

Mając 16 lat stawiałem pierwsze kroki w drużynie seniorów Warty. Tam grałem przez ponad 11 lat. Odchodząc w 2020 r. do Manieczek, zabrałem ze sobą kartę zawodnika i od czasu do czasu meldowałem się na boiskach A Klasy – opowiada.

Jakie plany na ma Wartę?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Będąc na rozmowie w klubie, poruszyliśmy wiele wątków. Przede wszystkim musimy zwiększyć swoją kadrę, bo na tą chwilę (a nie wiem czy ktoś jakieś odejście planuje) mamy w seniorach 14 zawodników i nie ma co ukrywać, że jest bardzo mało jak na V ligowy zespół. Planów jest kilka, ale nie chce zdradzać wszystkich. Chciałbym na pewno przywrócić kibiców, sympatyków na trybuny. Marzy mi się, aby w Śremie mówiono w superlatywach o Warcie. Jako trener życzę sobie, aby każdy z zawodników zakładający t-shirt z herbem Warty był z nim mocno związany, żeby był wstanie zostawić serce, pot i łzy dla klubu. Musimy wspólnie poprawić nieco atmosferę i w szatni i na boisku. Oczywiście jest to zamknięte koło. Jeśli jest atmosfera są wyniki, jeśli są wyniki jest niesamowita atmosfera. Warta potrzebuję zwycięstw co pokazuje nam tabela.

Przy okazji wraz z trenerem zapraszamy wszystkich miejscowych i okolicznych zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił na boiskach V ligi i pomóc w najbliższej rundzie. Pierwszy trening odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 na sztucznym boisku w parku!