Image
  • Home
  • Galerie zdjęć
  • Alkohol przyczyną fatalnego wypadku z kombajnem. Sprawca miał 2,6 promila!

Alkohol przyczyną fatalnego wypadku z kombajnem. Sprawca miał 2,6 promila!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wracamy do tematu. Osobówka miała rozrytą lewą stronę pojazdu, od samego jego przodu, po sam bagażnik. Wewnątrz wraku auta znajdował się mężczyzna. Kierowca tego samochodu. Podróżował sam. Zginął na miejscu.

Następnego dnia po wypadku policja wydała komunikat w tej sprawie: – 39-letni obywatel Gruzji zamieszkujący na terenie powiatu średzkiego kierując oplem vectrą z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z kombajnem marki case. W wyniku zderzenia kierujący oplem zginął na miejscu. Dodatkowo mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kombajn prowadził 49-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna był trzeźwy oraz posiadał uprawnienia do prowadzenia kombajnu – informowała asp. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowa jarocińskiej policji.

Po stwierdzeniu zgonu przez medyków kierowca drugiego auta odjechał. Przez cały czas wcześniej przyglądał się działaniom ratowniczym. Mężczyzna po kilku chwilach wrócił na miejsce zdarzenia. Okazało się, że jest pijany. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Trafił przed sąd.

Istniało duże prawdopodobieństwo, że również ofiara znajdowała się pod działaniem tej substancji. Pobrane przez medyków sądowych próbki krwi i ich analiza wykazała, że tak właśnie było. 39-letni denat prowadził samochód osobowy mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu!

Zdaniem śledczych jedynym sprawcą listopadowego wypadku jest właśnie pijany kierowca samochodu osobowego, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Jak ustalili policjanci, bezpośrednio przed wypadkiem kierujący oplem vectra 39-latek ominął stojące na poboczu auto osobowe – także opla, po czym uderzył w jadący prawidłowo kombajn.

Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone, a mieszkańcowi powiatu śremskiego nie zostanły postawione żadne zarzuty dotyczące tego wypadku.

Do śmiertelnego wypadku doszło 10 listopada na drodze powiatowej 3744P prowadzącej z Panienki do Chwałkowa Kościelnego.