|

Strażacy organizują zbiórkę elektrosprzętu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Druhowie z Pyszącej dołączyli do akcji „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy”. Zachęcają mieszkańców do oddawania elektrośmieci. Co to takiego?


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanowią wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD.

Warto podkreślić, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, ani tym bardziej porzucać w lesie czy w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5 tys. złotych. Zazwyczaj elektrośmieci można bezpłatnie oddać w oznaczonych punktach. Tym razem jednak można je także dostarczyć do remizy OSP Pysząca. Zbiórkę zaplanowano w dniach: 14.01, 21.01, 28.01, 4.02. Istnieje także możliwość zorganizowania transportu wielkogabarytowego. Więcej szczegółów u koordynatora zbiórki – tel. 781 160 184.

Strażacy zbierają: telewizory, komputery, monitory, drukarki, pralki, lodówki, kuchenki, telefony, elektronarzędzia i każdy sprzęt na prąd i baterie.

fot. materiał organizatora