|||

PSP Śrem pozbędzie się średniego samochodu gaśniczego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od kilku lat w strukturach PSP rzadko bywało, że samochód z jednostki PSP pozostawał na terenie tego samego powiatu, ale w strukturze ochotniczej straży pożarnej. Daleko nie trzeba szukać – wystarczy spojrzeć co stało się z lekkim samochodem ratowniczym z JRG Śrem, który kilka tygodni temu został przekazany do jednostki OSP z powiatu kaliskiego.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

O tym, gdzie trafi taki samochód przekazywany z PSP do OSP nie decyduje już komendant powiatowy, tylko decyzje te zapadają na wyższym szczeblu – w komandzie wojewódzkiej.

Los taki najprawdopodobniej nie spotka samochodu GBA-Rt z JRG Śrem, który ma pozostać na terenie powiatu. Ustalenia pomiędzy komendantem Tomaszem Kierzkiem, a wójtem gminy Brodnica, Markiem Pakowskim, mają być tego gwarantem.

Samochód gaśniczy ma zostać przekazany na teren gminy Brodnica w zamian za dotację w wysokości 190 tys. zł, którą komenda PSP w Śremie przeznaczy na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Z naszej strony jesteśmy przygotowani. Pieniądze te mamy zabezpieczone w budżecie gminy na 2023 rok – mówi Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica.

Teraz piłeczka jest po stronie służb straży pożarnej.

Z naszych informacji wynika, że samochód, jaki PSP Śrem przekaże na rzecz gminy Brodnica, ma trafić do jednej z jednostek OSP z terenu gminy Brodnica, które włączone są do systemu KSRG. W gminie takie jednostki są dwie: OSP Żabno oraz OSP Brodnica.