||

Finał akcji „Odkryj w sobie Świętego Mikołaja”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wszyscy uwijają się jak małe mróweczki. Elfy szykują paczki z prezentami. A wszystko po to, by Święty Mikołaj zdążył dostarczyć wszystkie podarunki na czas.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– W tym roku 269 dzieci napisało listy do Świętego Mikołaja. Paczki z kolei przygotowało 116. darczyńców. Świętego Mikołaja odkryły w sobie zarówno osoby prywatne, firmy i instytucje. Podarunki otrzymają dzieci z pieczy, a także dzieci z niepełnosprawnościami oraz kilka najuboższych rodzin z powiatu śremskiego – wyjaśnia Karolina Gałuszka, kierownik PCPR w Śremie.

Fot. D. Górna

O co prosiły dzieci?

– Dzieci zazwyczaj prosiły o zabawki i ubrania. Zdarzały się prośby o hulajnogi, ale też i o środki czystości – dodaje K. Gałuszka. Szczęśliwie udało się spełnić dziecięce marzenia. Święty Mikołaj wyruszył w drogę w mroźny poniedziałkowy poranek, 19 grudnia.

– Nasz Święty Mikołaj porusza się „saniami”, które użyczył nam Totem. Już od godziny 6.00 rano trwa załadunek. Podzieliliśmy trasę na cztery gminy. Każdego dnia odwiedzimy inny zakątek powiatu. Pukamy do drzwi już od wczesnych godzin porannych. Dla dzieci to ogromna niespodzianka, ponieważ tuż po przebudzeniu widzą uśmiechniętą twarz Świętego Mikołaja – zapewnia kierownik.

Fot. D. Górna

Nie jest tajemnicą, że dla wielu obdarowanych dzieci, paczki przygotowane przez osoby, które „odkryły w sobie Świętego Mikołaja”, będą jedynymi jakie otrzymają z okazji świąt Bożego Narodzenia. Stąd też zapowiedź, że akcja powróci w latach następnych.

  Wybory do Rady Miejskiej w Śremie - wyniki i skład

– Jak co roku, podczas finału jesteśmy zmęczeni i jednocześnie bardzo zadowoleni. Radości i szczęścia dzieci nie da się opisać. To zawsze bardzo nas wzrusza. Akumulatory mamy naładowane na cały następny rok! – podkreśla K. Gałuszka.