Image

Sukces młodych dolszczanek w konkursie „Żywe Powstanie”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę, 10 grudnia w Muzeum Archidiecezjalnym na Ostrowie Tumskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podsumowująca konkurs „Żywe Powstanie”, organizowany przez Instytut Poznański. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się dwie czwartoklasistki ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku – Maria Graczyk z kl. IVb, która zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Iga Weiss z kl. IV b, która otrzymała wyróżnienie. Marysia przygotowała pracę „27 grudnia. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania”, natomiast Iga – „Powstańczy Poznań”. Dziewczęta powtórzyły w ten sposób sukces starszych kolegów i koleżanek, którzy kilka lat temu znaleźli się wśród zwycięzców tego konkursu. Młode dolszczanki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nietuzinkowe zestawy klocków LEGO.

Wyróżnienie otrzymała również nauczycielka – Zdzisława Dłużak, która od kilku lat przygotowuje uczniów do konkursu „Żywe Powstanie”.

Marysi i Idze podczas gali towarzyszyli rodzice. Dziewczynki miały również okazję, by uczestniczyć w pokazie prac starszych uczniów. Być może prezentacje starszych koleżanek i kolegów staną się inspiracją dla młodych dolszczanek, które w przyszłym roku ponownie zdecydują się w niebanalny sposób przedstawić zwycięski zryw Wielkopolan.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]