|

W pracowni Świętego Mikołaja

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pomysł zrodził się spontanicznie. Jagoda Wojtkowiak, członkini KGW „Masłowianki”, zaproponowała, aby przygotować imprezę mikołajkową dla dzieci. Propozycja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem.

Szczegóły omówiono podczas spotkania KGW „Masłowianki”. Paulina Taciak koordynowała opracowanie scenariusza, natomiast Ewa Taciak zajęła się przygotowaniem świątecznej scenografii.Przedstawienie „W pracowni świętego Mikołaja na masłowskich przedpolach” okazało się miłą niespodzianką dla uczestników imprezy. W rolę świątecznych bohaterów wcieliły się członkinie KGW „Masłowianki”, sprawiając najmłodszym mieszkańcom wioski wiele radości.

Nie zabrakło także stricte jarmarcznych elementów. Była kawiarenka z domowymi wypiekami, stoisko z rękodziełem oraz miodem. Zaproszony na imprezę pszczelarz – Stanisław Rodziak z Kołacina chętnie opowiadał o gatunkach i właściwościach miodu. Dopełnieniem całości była wystawa świątecznych prac, przygotowanych przez dzieci.

Wszyscy bawili się doskonale. Magię świąt podkreślał bożonarodzeniowy wystrój sali. Przygotowano również świąteczne upominki dla dzieci.

Uczestnicy wydarzenia nie kryli słów radości i wdzięczności dla KGW „Masłowianki” oraz OSP Masłowo, podkreślając kreatywność i pomysłowość organizatorów.

Na realizację imprezy pozyskano środki z puli Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku. Wparcia udzielili także sponsorzy – MOTOMASS z Masłowo oraz Helen Doron.