Perspektywy pracy w zawodzie elektryka

Praca w usługach, przemyśle, na budowach


VW_Berdychowski_400_150(1)

Ofert pracy dla elektryków jest dużo. I jest to jeden z tych zawodów, na których zapotrzebowanie nie maleje. Mało tego, wystarczy przejrzeć oferty pracy spoza granic naszego kraju, by dostrzec, że mile widziani w rożnych krajach są fachowcy od prądu. Poza podstawowymi uprawnieniami do wykonywania zawodu, elektrykowi przyda się prawo jazdy.

Elektrycy znajdują zatrudnienie w usługach – w serwisach, firmach świadczących usługi związane z naprawą instalacji, urządzeń, konserwacją. Kolejna gałąź to przemysł. Elektryk znajdzie zatrudnienie w zakładach produkcyjnych, w firmach zajmujących się oświetleniem, instalacjami itd. Kolejna opcja to samodzielna firma i praca na budowach. Elektryk projektuje instalację, wykonuje samodzielnie bądź nadzoruje. Jest niezbędnym ogniwem każdej budowy.Elektrycy pracują na jedną zmianę, na dwie zmiany bądź też mają dyżury (np. w spółdzielniach, wspólnotach mieszkaniowych itd.). A jeśli chodzi o zarobki to elektryk bez problemu może zarobić kilka tysięcy miesięcznie. Uzależnione jest to od miejsca pracy, doświadczenia w zawodzie, wielkości miasta.

Kurs technik elektryk

Zawód elektryka wybierzesz już na etapie szkoły średniej. Do wyboru jest szkoła zawodowa i technikum. Można również iść do zawodówki, a później do technikum. A w kolejnym etapie, idąc na studia, uzyskać tytuł inżyniera. Inna droga to kursy zawodowe elektryk, który skierowany jest do osób w każdym wieku. Bez względu na obecnie wykonywany zawód, wiek, doświadczenie zawodowe i miejsce zamieszkania. Szkoła Partnerska Viessmann oferuje kształcenie zaoczne. Dzięki czemu możesz pracować i zdobywać nowe uprawnienia. A dlaczego akurat Viessmann? Bo w ramach jednego kursu zyskasz jeszcze inne bardzo przydatne uprawnienia, za które nie zapłacisz już ani grosza. Otrzymasz uprawnienia do montażu i uruchamiania urządzeń i systemów firmy Viessmann- a wśród nich między innymi fotowoltaika czy pompy ciepła, które obecnie są bardzo popularne. Wiedza przekazywana jest podczas dodatkowych zajęć. Natomiast warto, bo zdobędziesz nie tylko uprawnienia do wykonywania zawodu elektryka. Szczegóły sprawdź na stronie: https://viessmann.plus/.

Kurs organizowany przez Szkołę Partnerską Viessmann składa się z wykładów online i praktyk weekendowych w jednej z placówek. Jeszcze możesz zapisać się na najbliższy rok szkolny.