||||

Szlachetna Paczka. Finał już za kilka dni. Brakuje darczyńców!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– W tym roku potrzebujemy pomocy. Dostaliśmy bardzo dużo zgłoszeń rodzin co poskutkowało tym, że wolontariusze jeszcze odwiedzają rodziny. W naszej bazie obecnie jest siedem rodzin, jednak w ciągu najbliższych dni dojdą kolejne. Boimy się, że nie zdążymy znaleźć darczyńców na czas, gdyż finał już za tydzień – pisze do nas Joanna Rozmiarek, liderka Szlachetnej Paczki.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Choroba…


Berdychowski Wv

W bazie, która dostępna jest pod tym linkiem, znajdują się rodziny w bardzo trudnej sytuacji. Jest to między innymi pan Jakub z rodziną, który zmaga się z niepełnosprawnością wywołaną udarem. Ostatnio po kolejnych badaniach okazało się, że mężczyzna miał postawioną błędną diagnozę. Teraz rodzina stara się ustalić faktyczną przyczynę choroby, po to, by wdrożyć właściwe leczenie, które poprawi stan zdrowia mężczyzny. Niestety, prywatne wizyty lekarskie i dodatkowe badania znacznie obciążają budżet rodziny, a terminy u lekarzy w ramach NFZ są stanowczo zbyt odległe. Rodzina popadła przez to w ciężką sytuację finansową… Ich trzy kluczowe potrzeby to: tapczan, żywność, obuwie.

Do pandemii było ok

W trudnej sytuacji jest także pani Magdalena z mężem i córeczką.  Przed pandemią rodzina żyła bardzo spokojnie i szczęśliwie. Małżeństwo – pani Magdalena i pan Sławomir wspólnie wychowywali córkę – Lilę. Problemy zaczęły się niestety wraz ze skutkami pandemii. Pani Magdalena straciła pracę i niestety rodzina popadła w lawinę zadłużeń. Na domiar złego we wrześniu tego roku pan Sławomir także został zwolniony z powodu redukcji etatów.

  Repertuar Kinoteatru Słonko (12.04. – 17.04). Na co warto pójść do kina? 

Dzisiaj najtrudniej pogodzić wszystkie wydatki, niestety kosztem regularnego spłacania zadłużenia. Dochód z pracy dorywczej pana Sławomira i 500+ to łącznie 1300 zł miesięcznie. Koszty związane z opłatami mieszkania wynoszą 550 zł. Na jedną osobę miesięcznie pozostaje 250 zł. Trzy kluczowe potrzeby rodziny to: łóżko dla dziecka z materacem, voucher – sklep instalacyjny, żywność.

Mama na pełnym etacie

Z kolei pani Julia to mama na pełnym etacie. Samotnie wychowuje dwie córeczki, które, jak sama przyznaje, są jej całym światem i wielką mobilizacją do działania. Choć momentami jest jej bardzo ciężko samej pogodzić opiekę nad dziećmi i pracę ze względu na brak pomocy ze strony rodziny, to i tak codziennie stawia czoła problemom i stara się jakoś sobie poradzić. Mimo przeciwności losu jest bardzo zaangażowaną mamą ,która dobro swoich dzieci przedkłada ponad swoje.

Codziennie rano dziewczynki chodzą do przedszkola, a mama w tym czasie udaje się do pracy. Rodzina żyje bardzo skromnie w wynajętym mieszkaniu, którego utrzymanie to nie lada wyzwanie dla samotnej mamy.

Dochód rodziny to 2810 zł, wydatki wynoszą 2505 zł, więc na życie zostaje im miesięcznie na jednego członka rodziny 102 zł. Ich trzy kluczowe potrzeby to: odzież, żywność, chemia.

Takich historii jest więcej…

Kluczowe potrzeby rodzin, które znajdują się na liście Szlachetnej Paczki są różne. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie – link

Jak zrobić Szlachetną Paczkę?

Przede wszystkim trzeba wybrać Rodzinę, której chcemy i możemy pomóc. Następnie warto zebrać osoby, które pomogą w przygotowaniu paczki. Może to być rodzina, przyjaciele, znajomi ze szkoły czy z pracy. Trzeba pamiętać o tym, że ważne jest spełnienie potrzeb wskazanych przez Rodzinę jako kluczowe (są one wyróżnione w każdym z opisów Rodziny).