||

Czy radny Emil Majsner przeprosi?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na piątkowej sesji rady powiatu śremskiego Marcin Szydłowski, przewodniczący rady powiatu, odczytał list, jaki na jego ręce i na ręce radnego Emila Majsnera wpłynął. Autorem listu jest Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie.

Rada Rodziców jest oburzona wyrażanymi publicznie przez radnego Majsnera opiniami nt. szkoły. Zdaniem autorów, radny nie podjął żadnych działań zmierzających do zwiększenia poziomu nauczania w szkole czy też wsparcia grona pedagogicznego tej placówki oświatowej. Zarzucają mu, że przy wyrażaniu swego komentarza radny nie poparł go żadnymi faktycznymi danymi. „Odbieramy pana wypowiedź na sesji, jako celowe naruszenie dobrego imienia naszej szkoły (…). Uważamy, że pana negatywne opinie nt. szkoły mają na celu dyskredytację wysiłków całego grona pedagogicznego, uczniów oraz nas rodziców w procesie budowania pozytywnego wizerunku naszej szkoły.(…)” – możemy przeczytać w liście.My, jako rodzice chcielibyśmy zdecydowanie podkreślić, aby nie szerzyła się wokół naszej szkoły kampania nienawiści (…). Oczekujemy publicznych przeprosin skierowanych przede wszystkim do uczniów, całego grona pedagogicznego i grona obsługi administracyjnej naszej szkoły” – kwitują autorzy listu.

Czy radny Majsner przeprosi? Na ubiegłotygodniowej sesji oświadczył, że odpowie rodzicom i rozumie ich troskę. Dodał również, że w sprawie wyników osiąganych przez poszczególne szkoły ponadpodstawowe w powiecie śremskim wystosował interpelację do przewodniczącego rady.