Strzelali gole dla małej Majki

Już po raz trzeci z inicjatywy Krystiana Mejzy odbył się Turniej Charytatywny, podczas którego zbierano środki na pomoc choremu i potrzebującemu dziecku. Po Dawidku i Adasiu tym razem pieniążki przeznaczone były dla 6-letniej Majki, stąd nazwa turnieju „Gol dla Majki”. Do akcji włączyły się też morsy. Łącznie podczas publicznej zbiórki zebrano do puszki 13.711,34 zł.

Sam turniej zgromadził 16 zespołów, które walczyły z podziałem na cztery grupy eliminacyjne. Najciekawsza była rywalizacja w grupie B, gdzie padło aż 5 remisów, a o awansie decydowały rzuty karne pomiędzy Team Activity i PGO Odlewnia Żeliwa. Oba zespoły miały bowiem identyczny bilans punktów i goli, a w bezpośrednim meczu był remis. Ostatecznie w ćwierćfinale zagrał Team Activity,m który przegrał 0:2 z LKS Lubiatowo. W innych meczach Breeding Center pokonał 3:0 Arkę Noego, Poznańskie Pyry wygrały 3:2 z Kronos, a Turbina Trąbinek pokonała 1:0 KS Dziadki.Dużą dawkę emocji przyniósł pierwszy półfinał pomiędzy Breeding Center, a poznańskimi Pyrami. W regulaminowym czasie był remis 1:1 i decydowały karne. Te lepiej strzelali mistrzowie śremskiej „halówki”. Ich finałowym rywalem był LKS Lubiatowo, który pewnie 4:2 pokonał Turbinę. W meczu o turniejowe zwycięstwo górą był LKS. Gole Dominika Ostrowskiego i Szymona Kędziory dały dwubramkowe prowadzenie. W końcówce Patryk Słomczyński zdobył kontaktowego gola, ale na wyrównanie zabrakło już czasu i Breeding Center przegrał 1:2. Pogromem zakończył się z kolei mecz o trzecie miejsce, w którym Turbina nie dała szans Pyrze gromiąc rywali 5:0.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Eryk Kwiatkowski z LKS Lubiatowo, a zawodnikiem Mateusz Pietrowski z Breeding Center. Statuetki i puchary najlepszym wręczyła burmistrz Barbara Wierzbińska.

Podczas zawodów funkcjonowała kawiarenka, gdzie kawę i pyszne wypieki serwowały Beata Nowicka i Elwira Wojciechowska, a między meczami były także występy artystyczne przedszkolaków.,