Image

Tak świętowali Dzień Seniora

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremska Rada Seniorów, przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Śremie i pod patronatem burmistrza, przygotowała niespodziankę dla seniorów z gminy Śrem. W tym roku Dzień Seniora świętowano poprzez bliskie spotkanie z kulturą. Do Śremu zawitali artyści z poznańskiego teatru „Mój Teatr”. Pokazali sztukę „Czułe struny, czyli białe tango”, która w dosadny sposób obnaża komizm i zarazem skomplikowanie relacji damsko-męskich.

Fot. D. Górna

Był też czas na przemowy. – Jesteście świetnym dowodem na to, że życie może być piękne. Dziękuję, że dziś jesteście z nami – mówił na wstępie Mateusz Wojtas, członek Śremskiej Rady Seniorów. Z kolei Wojciech Strabel, przewodniczący rady, podkreślał, że cieszy go tak liczne uczestnictwo seniorów w projektach realizowanych w gminie Śrem. – Uważam, że dzień seniora powinnyśmy celebrować przez 365 dni w roku. Warto także zastanowić się nad tym, czy nie warto być seniorem. Senior nie musi używać budzika. Ma czas na realizację swoich pasji. Nie musi słuchać szefa, bo nie musi już pracować. Nie musi prosić o urlop. Wystarczy wiara i nadzieja, że będą tylko dobre dni. Życzę wam dużo zdrowia – podkreślał.Fot. D. Górna

W gminie Śrem seniorów, czyli osób 60+, jest już ponad 9 tysięcy. To liczna grupa. – Przez całe życie ciężko pracowaliście i zasłużyliście na świętowanie. W gminie Śrem jest wiele organizacji, których zadaniem jest aktywizowanie seniorów. Są to chociażby kluby seniora, Śremski Sport, Ośrodek Pomocy Społecznej czy stowarzyszenia, które mają za zdanie organizować zajęcia skierowane do seniorów. Chcemy was jak najbardziej zaktywizować – zaznaczył burmistrz.