||

Tomograf za 2,5 mln zł ponad politycznymi podziałami

W samo południe w pracowni tomograficznej śremskiego szpitala powiatowego oficjalnie przekazano sprzęt, który już od pewnego czasu pracuje na rzecz bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców powiatu śremskiego. Mowa o nowoczesnym tomografie komputerowym wraz z oprogramowaniem, który kosztował niemało, bo aż 2,5 mln zł. – To sprzęt z najwyższej półki – mówi Zenon Jahns, starosta śremski.

Pozyskanie środków finansowych na zakup urządzenia to efekty wspólnych starań ponad podziałami. Począwszy od starosty śremskiego przez prezesa szpitala, a następnie radnych Prawa i Sprawiedliwości z powiatu oraz rady miejskiej, a skończywszy na posłach Dolacie i Kalecie, którzy mocno zaangażowali się w ten projekt.fot. M. Czubak

To im głównie dziękowało kierownictwo szpitala. Poseł Piotr Kaleta, choć nie jest posłem z naszego regionu wskazał, że te podziękowania należą się głównie prezesowi szpitala, bo to on zabiegał o to, aby unowocześnić placówkę, którą kierują. Oni natomiast, tj. posłowie i samorządowcy zrobili to, czego się od nich oczekuje, czyli na tyle na ile mogli, forsowali tę ideę, w efekcie czego w szpitalu stoi najnowocześniejszy sprzęt do obrazowania komputerowego.

Środki na zakup nowoczesnego tomografu pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

Na zakończenie padły słowa, które niebawem mogą zostać przekute w czyny. Posłowie Zbigniew Dolata i Piotr Kaleta zadeklarowali dalszą chęć wspierania szpitala w Śremie. Kierownictwo placówki wspólnie z starostą myślą już o poradni endoskopowej z najwyższej półki. Możliwe więc, że znów przy wsparciu polityków PiS się uda pozyskać środki na modernizację śremskiej lecznicy.