Image

Kobiety niepodległości w Książu Wlkp. Wyjątkowa wystawa fotografii

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do 18 listopada w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wielkopolski będzie można podziwiać wystawę fotograficzną kobiet, które zasłużyły się dla niepodległości. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w piątek 4 listopada. Wystawa wpisuje się w ksiąskie obchody Święta Niepodległości.

Zwiedzając niewielką izbę można podziwiać fotografię kobiet, które czynnie przysłużyły się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Każda z fotografii opisana była notami biograficznymi dedykowanej osobie, jej działalności konspiracyjnej i udziału w akcjach dywersyjnych.

Wstępnie o postaciach, tak znaczących, a tak mało znanych w świetle wydarzeń historycznych, opowiedziała Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim, która zachęcała do samodzielnego zapoznania się z biogramami każdej z bohaterek niniejszej wystawy.

Natomiast od poniedziałku 7 listopada do 18 listopada włącznie w Izbie Regionalnej odbywać się będą lekcje historyczne. Wcześniej jednak należy uzgodnić termin dzwoniąc pod nr tel. 61 28 22 243.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp.