|

Skiba w Ceglarni – mistrz ironii i inteligentnej szydery

Czy czytanie może być męskie? Zdaniem Skiby czytanie książek poszerza horyzonty. – Zapewne więcej panów pisze książki niż czyta. Mężczyźni to taki gatunek ludzki, który lubi przygody, lubi penetrować świat i rzeczywistość. A z książką może to być łatwiejsze. Panowie czytają przewodniki, książki filozoficzne, poradniki, ale myślę, że takie spotkanie jak dzisiaj w Ceglarni dobrze służy propagowaniu czytania książek wśród mężczyzn – podkreślał nasz rozmówca.

Krzysztof Skiba przyjął zaproszenie ksiąskiego Centrum Kultury do udziału w spotkaniu w ramach cyklu pn. „Czy czytanie może być męskie”. Gość zaserwował publiczności dwugodzinną jazdę bez trzymanki. Były zatem niewybredne żarty o Jarosławie Kaczyńskim.Na spotkania z mieszkańcami Polski prezes jeździ trzema limuzynami. Po co mu tyle? W pierwszej jedzie Jarosław, w drugiej kot, a w trzeciej łupież – żartował artysta


VW_Berdychowski_400_150(1)

Fot. D. Górna

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również czym jest „dobra zmiana”. Gadka zeszła także na historię z pasztetem w roli głównej. Skiba nie oszczędził też (choć nieświadomie) burmistrza Książa. Proponował Teofilowi Marciniakowi reklamowanie… rajstop.

Artysta zalał publiczność dowcipami i anegdotami, które można również znaleźć w jego książkach: „Skiba Ciągle na wolności” czy „Polska bez gaci”. – Warto czytać, by nie zwariować! Te książki ratują ludzi z depresji. Leczą humorem – zapewniał autor. I trzeba przyznać, że wysoko podniósł poprzeczkę.

Z zaproszenia CK Książ skorzystali i wkrótce w Ceglarni w Jarosławkach pojawią się:

  • 06.11 – Marcin Meller,
  • 13.11 – Krzysztof Daukszewicz,
  • 14.11 – Mariusz Szczygieł,
  • 27.11 – Artur Andrus.

– Koniecznie wpiszcie te daty w swoje kalendarze i nie przegapcie darmowych wejściówek, które już wkrótce będą dostępne w Centrum Kultury – tel.: 61 28 22 616 lub pod tym adresem: ck-ksiazwlkp.pl/bilety/. Na razie możecie je uzyskać na spotkanie ze Skibą. Do zobaczenia! – zaprasza M. Kaźmierczak.

Projekt „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.