||

Udowadniają, że czytanie jest męskie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tomasz Żak – śremianin z krwi i kości. Przed laty pracował jako dziennikarz. Był także radnym miejskim, czego zbyt mile jednak nie wspomina. W ostatnim czasie całe zawodowe serce oddał pisarstwu. Ma na swoim koncie dwa kryminały, w tym bestsellerową „Trzydziestkę”.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Tomasz Żak o swojej miłości do książek i męskim czytaniu opowiadał podczas spotkania z członkami Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Tomasz przyjął zaproszenie ksiąskiej biblioteki między innymi również po to, by udowodnić, że czytanie jest męskie.Fot. D. Górna

Podczas piątkowego wieczoru, ze strony publiczności padło wiele pytań dotyczących „śremskiego” wątku „Trzydziestki” i wielu odniesień do postaci i miejsc bardzo dobrze znanych wszystkim mieszkańcom powiatu śremskiego. Te kwestie bardzo interesowały publiczność. Szkoda, że takiej okazji do rozmowy z autorem dotychczas nie mieli mieszkańcy Śremu. – Spotkanie autorskie w bibliotece publicznej w Śremie było już kilkukrotnie przekładane. Ale liczę na to, że co się odwlecze to nie uciecze – wspominał T. Żak, który kameralne spotkanie autorskie zorganizował rok temu w Księgarni Przy Rynku. Wówczas opowiadał o pierwszej i drugiej części kryminału. Dziś już wiemy, że na wydanie czeka trzecia część. – I tu was zaskoczę, bo nie będzie to „dziesiątka” – żartował Żak. Autor przyznał także, że rozstał się z dotychczasowym wydawcą i podjął współpracę z nowym wydawnictwem. W kolejce do wydania czeka następna powieść. Tym razem ma to być dramat rodzinny.

Fot. D. Górna

Spotkanie z pisarzem poprowadził Bartosz Klimczuk, który tego dnia także miał szansę opowiedzieć o swojej pasji, którą są podróże… małe i duże. Bartosz ma na swoim koncie m.in. wyprawę do Ameryki Północnej. Zwiedził Kanadę, Stany Zjednoczone oraz część Ameryki Południowej. W 2020 roku wyprawę przerwała pandemia koronawirusa. Szczęśliwie udało się ją dokończyć. Podróżnik pokazał publiczności ciekawe pamiątki, a wśród nich ręcznik z wizerunkiem prezydenta Brazylii – Jaira Bolsonaro. Bartosz zdradził, że właśnie gadżety wyborcze to jego ulubione pamiątki z podróży.

Kolejną osobą, która będzie przekonywała, że „czytanie jest męskie” będzie Krzysztof Skiba, który spotka się z mieszkańcami naszego regionu 27 października w Ceglarni w Jarosławkach. Więcej informacji na ck-ksiazwlkp.pl.