Image

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Kamilą Kobierzyńską

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Artystka mieszka i pracuje w Poznaniu, współtworzy Pracownię Obrazów Utajonych na Wydziale Fotografii Uniwersytetu Artystycznego oraz Pracownię Fotografii w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Podczas spotkania autorskiego w Muzeum Śremskim opowie o swojej najnowszej wystawie pn. „It was a fancy pigeon”. Skąd zainteresowanie gołębiami?

– Podczas lockdownu zbawienne okazały się spacery po najbliższej okolicy, w których towarzyszyły mi miejskie ptaki, przede wszystkim gołębie. Dorastając miałam zwyczaj obserwowania ławic szybujących gołębi, wykonujących akrobacje powietrzne na znak ich hodowcy. Istnieje hipoteza mówiąca o dezercji hodowlanych gołębi, które zasilają miejską grupę tego rodzaju gatunku. Na podstawie zdjęć z różnych źródeł, m.in. atlasów, podręczników zoologicznych i dla amatorów-hodowców, stworzyłam tableau, którego przedstawiciele składają się na rodzaj kolekcji ptaków-rzeźb umieszczonych na ażurowej konstrukcji – wyjaśnia artystka.

fot. D. Górna

Spotkanie autorskie z Kamilą Kobierzyńską zaplanowano na sobotę, 22 października. Początek o godzinie 18.00.

Wystawa „It was a fancy pigeon” jest już dostępna dla zwiedzających, a prezentowana jest w ramach 6. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I. Zjeżdżałki. Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.