Image
  • Home
  • Aktualności
  • V memoriał red. Andrzeja Sztylera. Puchar Śremu pozostanie w Śremie

V memoriał red. Andrzeja Sztylera. Puchar Śremu pozostanie w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zawody o Puchar Śremu organizowane są przez Śremski Klub Przyjaciół Petanque „Buler”, a od śmierci red. Andrzeja Sztylera w 2017 roku, jest to także turniej memoriałowy poświęcony Jego pamięci.

Na bulodromie w niedzielę stawiło się do memoriałowej rywalizacji 40 par zawodniczek i zawodników z wielu ośrodków gry w petanque z Polski. Przyjechali, jak zawsze dość licznie zawodnicy z Wrocławia, ale również z Łodzi czy Poznania, a także z Leszna, Lubonia, Środy Wlkp. czy z Kamionek. Najliczniej – co oczywiste – stawili się zawodnicy z dwóch śremskich klubów petanque – ŚKP i „Bulera”.Rywalizowano systemem siedmiu rund, po 40 minut każda. Zwycięzcami zawodów zostali zawodnicy reprezentujący wrocławski klub „Sokół” obaj bardzo utytułowani i doświadczeni, mimo stosunkowo młodego wieku – Tomasz Lipczyński z Wrocławia i Paweł Pieprzyk ze Śremu. Warto tu dodać, ze „Sokół” Wrocław to czołowy klub petanque w Polsce, co roku rywalizujący o tytuł mistrza Polski z klubem z Żywca. Paweł Pieprzyk zaś, jeszcze w barwach śremskiego klubu ŚKPP „Buler” wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy w konkurencji strzału precyzyjnego. Zwycięska para przed przystąpieniem do niedzielnego turnieju w ogólnopolskim rankingu zawodników licencjonowanych maiła najwięcej zgromadzonych punktów, co stawiało ich w gronie faworytów i oczekiwań nie zwiedli zwyciężając we wszystkich siedmiu pojedynkach.

Na drugim miejscu w turnieju uplasowała się para śremian – Grażyna Wojciechowska i Mateusz Wojna, a na trzecim także śremianie Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski – brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2019 roku rozgrywanych w  Albenie w Bułgarii.

Po zakończonej rywalizacji prezes klubu ŚKPP „Buler” wręczył zwycięzcom puchary, medale i dyplomy, a także okazały przechodni Puchar Śremu. Pozostałe puchary ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Śremie.