||||

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Starosta docenił dyrektorów i nauczycieli

W sali Śremskiego Sportu podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, starosta śremski Zenon Jahns, wręczył nagrody starosty dla dyrektorów oraz nauczycieli. Swoje nagrody nauczycielom z kolei wręczali dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatu śremskiego.

– Szanowni dyrektorzy, szanowni nauczyciele – tymi słowami Zenon Jahns, zwrócił się do grona pedagogicznego. – Bardzo wam dziękuję, za trud, który wykonujecie codzienne w szkołach, w których prowadzicie zajęcia – dodał starosta.Starosta wskazał również na trudną sytuację powiatów ościennych, które nie mogą pochwalić się tyloma ponadpodstawowymi szkołami. W naszym powiecie takich placówek jest sześć, w ościennych o połowę mniej. Jak wskazał to zasługa wielu czynników, ale przede wszystkim tego, że uczniowie z tych powiatów chcą się kształcić na kierunkach, jakie oferują ponadpodstawowe szkoły w naszym powiecie. To z kolei świadczy o tym, że te kierunki oferowane przez placówki dydaktyczne, są przemyślane i dobrze opracowane.

Starosta nie przemawiał długo, bo to nie był czas i miejsce. Wszak powiatowy Dzień Edukacji Narodowej to głównie święto tych wszystkich pań i panów, którzy wychowują młodzież i kształtują ją w dorosłość. To im tego dnia należą się największe brawa i oklaski. Szkoda tylko, że wraz z nimi nie idzie odpowiednia wysokość wynagrodzenia. – Na to niestety nie mamy takie wielkiego wpływu – tę kwestię skwitował starosta śremski.