Image

Bogusław Biegowski i jego spojrzenie na Wielkopolskę

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Artysta fotografik uważa, że Śrem, jak i cała Wielkopolska są warte fotograficznej uwagi. Wystawa Bogusława Biegowskiego, którą można podziwiać w galerii Muzeum Śremskiego, przedstawia charakterystyczne panoramy i widoki wielkopolskich miast oraz mniejszych miejscowości. Znajdziemy na niej widoki między innymi Czarnkowa, Obornik czy Śremu. Zabrakło jednak fotografii Kościana, który, zdaniem fotografika, nie jest fotogeniczny.

Fot. D. Górna

Czy zatem Śrem jest fotogeniczny?– I to bardzo! W Śremie jest piękna wieża ciśnień, a nawet dwie wieże… Bardzo mi się podoba panorama Śremu – zapewnia artysta, który po raz kolejny zawitał do Śremu. Podczas wernisażu fotografikowi towarzyszyli bliscy i przyjaciele.

Wystawa „Wielkopolskie Panoramy i Weduty” ma być argumentem w dyskusji o ochronie specyficznych wartości krajobrazu kulturowego, zwłaszcza jego trwałych dominant architektonicznych, na przykład wspomnianych już wież ciśnień, które decydują o szczególnym wyrazie estetycznym danego miasta.

Fot. D. Górna

W muzealnej galerii można podziwiać około trzydzieści fotografii wielkopolskich miast i mniejszych miejscowości wykonanych na ocalałych przed utylizacją kilkudziesięcioletnich szklanych płytach fotograficznych. Fotografie powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Wystawa w Muzeum Śremskim będzie dostępna do 6 listopada.

Na koniec przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku również mogliśmy podziwiać niezwykłe fotografie Bogusława Biegowskiego. Wówczas została zaprezentowana wystawa zdjęć pn. „Baier z Manieczek – ojciec nam wszystkim”. A na niej, można było poczuć obecność ducha Jana Baiera, legendarnego twórcy Kombinatu PGR.