|

„Od juniora do seniora” się rozkręca w Błociszewie!

Tym razem uczestnicy udali się do Nowego Tomyśla, by zwiedzić Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa.

Pani przewodnik oprowadziła wszystkich po muzeum oraz przybliżyła temat wikliny. W trakcie tej wizyty była okazja zobaczyć najróżniejsze eksponaty z wikliny, zarówno takie podstawowe jak koszyki, fotele, kwietniki, ale też takie niespotykane jak wózki, kołyski, zwierzęta, torebki czy nawet trabanta!

Kolejnym punktem wyjazdu były warsztaty plecionkarskie, na których każdy z uczestników miał okazję wypleść wianek lub rybę. Tutaj własnoręcznie poznawano podstawy plecionkarstwa. Doświadczano również, jak ciężką pracą jest wyplatanie. Warto jednak było włożyć w to trud i wysiłek, gdyż wykonane rękodzieła trafiały do ich autorów.

Kolejnym punktem wyjazdu było Zoo Nowy Tomyśl, które stanowiło atrakcję zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych starszych. Była okazja by poobcować ze zwierzętami takimi jak lemury, kozy, osły, wielbłądy, pawiany… oraz pospacerować na świeżym powietrzu.

Na zakończenie wyjazdu wszyscy udali się na obiad, kawę i ciasto do Chaty pod Żurawiem, tam była okazja na przejażdżki bryczką oraz spędzenie czasu w swoim towarzystwie.

Wszystko się udało zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lider Zielonej Wielkopolski.