|

Wernisaż i koncert w Muzeum Śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kulturalną sobotę w Muzeum Śremskim rozpocznie wernisaż wystawy fotograficznej Bogusława Biegowskiego pt. „Wielkopolskie Panoramy i Weduty”, która odbędzie się w ramach 6 Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. I. Zjeżdżałki.


Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Publiczności zostanie zaprezentowanych około trzydzieści fotografii wielkopolskich miast i mniejszych miejscowości wykonanych na ocalałych przed utylizacją kilkudziesięcioletnich szklanych płytach fotograficznych. Prace odnoszą się do starej tradycji kartograficznej, ale też podejmują próbę uchwycenia dynamiki przemian, której podlega każdy żywy organizm miejski – wyjaśnia Ewa Nowak


Berdychowski Wv

wernisaż wystawy fotograficznej Bogusława Biegowskiego
fot. materiał organizatora

Działanie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godzinie 15.00.





Korek gra Nalepę

Z kolei wieczorem w sali widowiskowej muzeum odbędzie się już druga odsłona koncertu „Korek gra Nalepę”. Pierwsze wydarzenie odbyło się pod koniec listopada 2021 roku. Wówczas Korek świętował pięciolecie powstania zespołu.

Korek powstał w 2016 roku. Od samego początku obraca się w kręgu rockowo-bluesowych klimatów. Początkowo były to covery, aktualnie może pochwalić się dwoma autorskimi płytami, a pracuje nad kolejną. Skład zespołu to: Jacek Skrzypczak – wokal, Marcin Wojciechowski – gitara, Maciej Skrzypczak – gitara, Grzegorz Michalak – bas, Tomasz Buchwald – perkusja.

  Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny w Mórce

– Korek wystąpił w Muzeum Śremskim już kilkukrotnie: w amfiteatrze podczas koncertów wakacyjnych, jako support „The Klenczon Experience”. Rok temu w cyklu „Korek gra z najlepszymi” chłopaki wystąpili na scenie Muzeum z towarzyszeniem Jurka Styczyńskiego i zagrali utwory Tadeusza Nalepy. Teraz zapraszamy na drugą część tego przedsięwzięcia, tym razem ze specjalnym udziałem Marka Raduli – gitarzysty, perkusisty, aranżera, kompozytora, muzyka sesyjnego i producenta. Grał m. in. z Bandą i Wandą, Bajmem, grupą Tadeusza Nalepy, Budką Suflera i Laboratorium – wspomina Grzegorz Pawlak.

Bilety na to wydarzenie w przedsprzedaży można kupić za 40 zł (link), w dniu koncertu, w kasie Muzeum – 50 zł.

Korek gra Nalepę
fot. materiał organizatora