Image
  • Home
  • Aktualności
  • Eksperci Dobrego Życia celebrują Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Eksperci Dobrego Życia celebrują Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Śremscy seniorzy swoje święto celebrowali z czwartek, 29 września, podczas kolejnego spotkania z cyklu Eksperci Dobrego Życia.

Wydarzenie zainaugurowało wspomnienie udziału śremskich seniorów w Senioraliach 2022, które odbyły się 28 września na PGE Narodowym w Warszawie. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni  uczestnicy klubów „Senior plus+”. – „Senioralia” to święto osób starszych, które uczą młode pokolenie szacunku do tradycji, historii i ojczyzny – podkreślała podczas warszawskiego wydarzenia minister rodziny Marlena Maląg.

Fot. D. Górna

Kolejnym punktem czwartkowego spotkania była rozmowa o przemocy w rodzinie i najbliższym otoczeniu. O bezpieczeństwie seniorów, a także o ich prawach i formach przemocy opowiadała Marzena Urbaniak.

Dopełnieniem wydarzenia był krótki, ale niezwykle emocjonujący quiz dla seniorów. Poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone wejściówkami na wieczorny koncert Andre Rieu, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki.