|||

Piknikowa atmosfera podczas dożynek w Bodzyniewie

W niedzielę 11 września w Bodzyniewie odbyły się dożynki parafialne. Coroczne święto plonów obfitowało w liczne atrakcje, głównie dla dzieci i młodzieży, ale również i dorośli mogli się dobrze bawić.

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą msza dziękczynną, którą w intencji rolników odprawił ksiądz kanonik, Ryszard Pazgrat, proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Mórce. Następnie kilka ciepłych słów otuchy w tych trudnych dla rolników i pszczelarzy czasach oraz podziękowania za życiodajny zbiór plonów złożyli Zenon Jahns, starosta śremski oraz Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.Po obrządku dożynkowym, którym w tym przypadku było odtańczenie Poloneza, rozpoczęła się piknikowa część dożynek, z atrakcjami dla dzieci i młodzieży oraz słodkim poczęstunkiem i kiełbasa z grilla dla starszych.

Podczas dożynek profilaktykę dla wszystkich zainteresowanych prowadził Piotr Kutek, funkcjonariusz KPP Śrem, który opiekuje się dzielnicą kilku wsi, w tym właśnie Bodzyniewa.

Dożynkowe świętowanie w Bodzyniewie potrwa do północy. Kto zatem ma chwilę czasu i chęci, ten mile jest widziany na tym wspaniałym pikniku!

Organizatorem dożynek w Bodzyniewie byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bodzyniewa, sołtys Bodzyniewa oraz sami mieszkańcy tej wyjątkowej wsi w gminie Śrem.