||

Rajd nordic walking o Puchar Śremskiej Rady Seniorów

Do udziału w rajdzie nordic walking zaprosiła Śremska Rada Seniorów, która wydarzenie zorganizowała przy wsparciu Śremskiego Sportu i dzięki funduszom gminy Śrem. Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Śremu. – Cieszę się, że możemy w ten sposób promować zdrowy styl życia i integrować się w miłych okolicznościach przyrody – mówił Bartosz Żeleźny, który uroczyście otworzył imprezę.

Do startu uczestników przygotowała Marta Skrzypczak ze Śremskiego Sportu, która przeprowadziła krótką rozgrzewkę. Na liście startowej znalazło się 34 seniorów, z czego tylko czterech to byli panowie. Trasa zawierała dwie pętle i łącznie wynosiła około 2,5 km.Fot. D. Górna

Jako pierwsi wystartowali panowie. Wśród nich pierwszy na mecie zameldował się Ireneusz Stróżyk. Drugie miejsce na podium wywalczył Eugeniusz Kaczmarek. Trzeci był Jerzy Oleksy. Z kolei wśród pań, a przypomnijmy, że reprezentacja była naprawdę silna, jako pierwsza metę przekroczyła Elżbieta Strabel. Tuż za nią uplasowała się Danuta Suska. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Zofia Szcześniak.

Fot. D. Górna

Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy medal, a dla najlepszych przygotowano Puchar Śremskiej Rady Seniorów. Na koniec był czas na wspólną kawę, ciacho i rozmowę. – I o to właśnie w tych zawodach chodzi, by spotkać się na świeżym powietrzu i wspólnie dobrze bawić – podsumował imprezę Wojciech Strabel, koordynator wydarzenia i przewodniczący Śremskiej Rady Seniorów, który w rajdzie nie uczestniczył. Dlaczego?

– Nie chciałem ich zostawiać w tyle – żartował pan Wojtek, który wraz z żoną i innymi śremskimi seniorami z dumą reprezentuje nasz region i zdobywa najwyższe miejsca na Mistrzostwach Świata nordic walking.