Image

Okradli pracodawcę…

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W lipcu br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że z terenu śremskiej firmy skradziono dysze miedziane o wartości 13 500 złotych. Wówczas sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy wpadli na trop złodziei. Okazali się nimi pracownicy pokrzywdzonej firmy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w złodziejskim duecie „dowodził” były pracownik śremskiego zakładu, 31-latek, który przeniósł się do Legnicy. Sprawca na gościnnych występach działał ze swoim kolegą, który jeszcze wówczas w śremskiej firmie pracował. Złodzieje znali więc obiekt, z którego w letnią, lipcową noc wynieśli i wywieźli pięć sztuk miedzianych dyszy – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie


Berdychowski Kwiecien2 2024

Złodziejski proceder był tak zaplanowany, że sprawcy dokładali wszelkich starań, aby na terenie zakładu i poza nim pozacierać wszelkie ślady swojej działalności. Na szczęście i tym razem okazało się, że nie było to przestępstwo doskonałe. 4 sierpnia br. śremscy kryminalni w Legnicy zatrzymali 31-letniego złodzieja, a następnego dnia w Śremie jego 23-letniego kompana.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.