Image
  • Home
  • Dolsk
  • Szkoły w Dolsku są gotowe na powrót uczniów

Szkoły w Dolsku są gotowe na powrót uczniów

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dla jednych wakacje to czas odpoczynku, dla innych to właściwy moment na realizację długo odwlekanych inwestycji w infrastrukturę szkolną. Jak wszędzie, czasy jest mało, a do zrobienia jest wiele w rzeczy. Sprawdziliśmy, jakie prace w minionych dwóch miesiącach przeprowadzono w tym zakresie na terenie gminy Dolsk. Okazuje się, że wcale nie mało, a dzięki temu dzieci uczęszczające do placówek oświatowych w gminie będą miały lepsze warunki do pracy, nauki i zabawy oraz rozwijania własnych pasji.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie w tym czasie wykonano m.in. remont dachu i generalny remont jednej sali przedszkolnej w budynku w Wieszczyczynie, natomiast w podstawówce w Masłowie wyremontowano klatkę schodową.

W dolskiej podstawówce uwijano się, jak w ukropie, by zdążyć na 1 września i się udało! Wyremontowano kletkę schodową w „czerwonej szkole”, wymieniono 13 skrzydeł drzwiowych wraz z ościeżnicami do pomieszczeń sal lekcyjnych, nie obyło się bez gipsowania i malowania ścian. Istotne zmiany nastąpiły również w szkolnej kuchni, gdzie za kwotę 100 tys. zł zakupiono nowe wyposażanie (80 proc. tej kwoty pochodziło z programu „Posiłek w domu i w szkole”, pozostałe 20 proc. to wkład własny gminy).

Zespół Przedszkoli w Dolsku doczekał się generalnego remontu łazienek dla personelu, wymiany stolarki okiennej i montażu wentylacji elektrycznej oraz lamp. To miało miejsce w Dolsku. W Małachowie z kolei wymieniono okna z sali przedszkolnej i szatni, wymieniono lampy oraz również zamontowano wentylację elektryczną.

„To tylko duże przedsięwzięcia, w każdej z placówek wykonano dodatkowo bieżące  naprawy oraz czynności zwiększające estetykę  i funkcjonalność pomieszczeń. Wszystkim dyrektorom placówek oświatowych , za duże zaangażowanie w koordynację prac remontowych składamy serdeczne podziękowania.” – przekazują samorządowcy z Dolska.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]