||

Radny Emil Majsner apeluje o doświetlenie Wieszczyczyna

Radny Emil Majsner przychylił się próśb mieszkańców Wieszczyczyna i sąsiednich miejscowości, którzy nie mogą się doczekać oświetlenia w centrum wsi. Zawnioskował o przeprowadzenie stosownej procedury i wykonanie kompleksowego oświetlenia fragmentów drogi powiatowej nr 4070P, na ul. Księdza Marciniaka w Wieszczyczynie.

– Fragment drogi powiatowej, od skrzyżowania z DW 434 w kierunku Wieszczyczyna, poprzez ul. Czereśniową w Drzonku, jest w znacznej części oświetlony. Lecz na odcinku ul. Księdza Marciniaka jest zakręt o kącie 90 stopni, który nie posiada oświetlenia ulicznego, a znajduje się już na terenie miejscowości. Stwarza to niepożądane zdarzenia drogowe – podkreśla radny i sugeruje postawienie słupa oświetleniowego wraz z wysięgnikiem na dwie oprawy, z kątem 180 stopni. E. Majsner proponuje także zainstalowanie nowego słupa wraz z oprawą pojedynczą na wysokości posesji nr 5 i 17.

– Powyższy problem w większości dotyczy mieszkańców Wieszczyczyna, ale nie tylko. Sprawa ważna jest dla mieszkańców Drzonku i innych okolicznych miejscowości. Z drogi tej korzystają osoby odwiedzające pobliski cmentarz, a także piesi i rowerzyści. Ich bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla Majsner.