|||

Opera w Jarosławkach – „Heca, czyli polowanie na zająca”

Do Ceglarni wróciła opera. W środę, 31 sierpnia odbyła się premiera przedstawienia „Heca, czyli polowanie na zająca”, którą wyreżyserowała fenomenalna Katarzyna Hołysz. Dyrektorem artystycznym wydarzenia była Lilianna Stawarz. Towarzyszyli jej wyśmienici muzycy: Łukasz Nazarczuk, Kuba Kościukiewicz, Henryk Kasperczak oraz Grzegorz Lalek.

fot. D. Górna

Główne role śpiewane zagrali: Tomasz Rak, Olek Kunach, Andrzej Ogórkiewicz, Tomasz Raczkiewicz, Paweł Szajek i Andrzej Zborowski, przy ważnym udziale chłopców z Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. J. Kurczewskiego (Jerzy Kierzyński, Krzysztof Grygas, Stanisław Żaguń i Tomasz Stachowiak). Warto także wspomnieć o towarzyszącym im Zespole Sygnalistów Darz Bór przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lesznie.fot. D. Górna

Trzeba także wspomnieć o najważniejszych aktorach przedstawienia – statystach, czyli osobach związanych z ksiąskim ośrodkiem kultury, a także zwykłych mieszkańcach gminy Książ Wlkp., które dodały niezwykłego kolorytu całemu przedstawieniu. W wydarzeniu udział wziął także burmistrz Teofil Marciniak. I to w podwójnej roli – widza i aktora.

fot. D. Górna

Rolę inspicjenta pełniła Mariola Kaźmierczak, która w rzeczywistości twardą ręką pilnowała, by całość została dopięta na ostatni guzik. I trzeba to powiedzieć śmiało. Udało się! Opera do Jarosławek powróciła z ogromnym rozmachem i podzielamy nadzieje i pragnienia widzów, by takie wydarzenia odbywały się znacznie częściej.